Miks mu hobune asümmeetriline on?

Kõikide elusolendite kehad on veidi asümmeetrilised.

Inimesed näiteks eelistavad kirjutamisel paremat või vasakut kätt, seistes nõjatume rohkem paremale või vasakule jalale jne.

Need lihased, mida meie keha rohkem kasutab, saavad ka rohkem koormust ja on selle tõttu suuremad. Hobust treenides soovin tema keha (muidugi ka minu enda oma) vormida võimalikult sümmeetriliseks, et me mõlemad suudaksime võrdselt nii paremale kui ka vasakula poole hästi liikuda, et voldid oleksid sama suured jne.

Pildil oleva täiskasvanud hobusega on just alustatud maatöö ja võimlemisharjutustega. Parema esijala lihaskond on tunduvalt suurem kui vasaku oma ja seda on tunda ka treeningus. Korderingil (korde nööri pikkus u. 1 m. et oleks võimalik hobust toetada leidmaks head tasakaalu) vasakule liikudes kukub hobune tugevalt õlast sisse ja üks põhjus võibki olla hobuse keha ja lihaste asümmeetria.

Loomupärane keha asümmeetria ei kao mitte kunagi päriselt ära, aga võimlemisharjutustega saab lihasjõu ja elastsuse viia paremasse tasakaalu, mille tulemusena hakkab hobune ka paremini liikuma. Ükskõik kui vana või missuguses treeningus hobune on, maatöö/võimlemisharjutused on head võimalused toetamaks hobuse sooritusvõimet.

Ja veel mõtlemisainet… Kui sümmeetriline oled sina oma kehas? Kas suudad vasaku kehapooledga sooritada kõik täpselt nii, nagu paremaga? Mis sa arvad, kas su hobune suudab sinu all liikuda võrdselt tasakaalus, kui süa asümmeetriline oled?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *