Kristiina Iilane käis mul külas ja filmis need imelised hetked! Aitähh Sulle!

Olen hobusehull olnud nii kaua, kui ennast mäletan. Lapsena käisin ratsatreeningutel ja võistlustel, kuid lõpetasin, sest ei soovinud enam hobuseid jõuliste treeningmeetoditega kohelda. Mõned aastad hiljem hakkasin Internetist otsima hobusesõbralikke treeningmeetodeid.

Liitusin Straightness Training Mastery õppeprogrammiga. Mõistsin, et kui soovin hobusega harmoonilist suhet, pean enamuse oma varasematest hobusealastest teadmistest ära unustama, väljuma mugavusstsoonis ja alustama uuelt lehelt.

Virk oli see hobune, kes ptlees mulle EI
Virk 18.06.2003- 04.04.2019 oli hobune, kes ei olnud nõus minuga koostööle enne, et hakkaksin ´kastist välja´ mõtlema. Aitähh Sulle!

Alates 2015 aastast hakkasin käima Soomes ratsutamiskunsti suurmeistri Bent Branderupi treeningseminaridel vabakuulajana ja hiljem Eestis osalema Marius Schenderi treeningseminaridel.

Kogesin edusamme, kuid nägin, et ainult üksi pusides kõiki vastuseid ei leia. Eda Vallimäe (www.ratsutamiskunst.ee) oli nõus mind juhendama. Sain juba esimesest treeningust aru, et hobukäsitlust ja ratsutamiskunsti pole võimalik üksinda õppida. Arenguks on hädavajalik, et keegi kõrvalt juhendab.

2018 sooritasin Virgaga Marius Schneideri treeningseminaril Bent Branderupi maatöö- ja kordetamise testi. See on baas juhtimisvõtete test inimesele. Siit leiad testi harjutused, see on nr 1.1 test:  https://knighthoodoftheacademicartofriding.eu/postspage/regulations-tests/

Virgaga sooritasin teise eestlasena maatöö- ja kordetamise testi. See test on inimese oskuste mõõgupuu maatööst ja kordetamist.

Eda Vallimäega koos hakkasime läbi viima hobukäsitlust ja ratsutamiskunsti tutvustavaid seminare. 2019 asutasime ratsaklubi Hobusega Harmoonias, mis ühendab harmoonilise hobukäsitluse harrastajaid üle Eesti. Klubi leiad FB: www.facebook.com/hobusegaharmoonias ja http://hobusegaharmoonias.ee/

Ma olen tegelikult hobustega tegeledes täiesti andetu. Minus on kõik, mis arengut ei toeta- olen kärsitu ja tahan kõike juba eilseks! Minu jaoks tuleb treeningutel kõik raskelt, pean reaalselt kümneid (sadu?) kordi midagi läbi harjutama, et päriselt mõistaksin. Mind hoiab rajal teadmine, et olen leidnud enda jaoks struktureeritud, loogilise ja eetilise treeningviisi ja ma pole kordagi tagasi vaadanud!

Minu õpetajad läbi aastate on olnud Eda Vallimäe, Saija Autio, Marius Schneider ja Kenneth Vansweevelt.

Erialalt olen füsioterapeut ja ratsutamisterapeut. Olen ise pidevas õppeprotsessis ja harin end järjepidevalt nendel teemadel, mis mulle kõige olulisemad on. Hobukäsitluse ja ratsutamiskunsti treeningutel ei saa inimene kunagi ´valmis´. See on elukestev õppeprotsess. Ma saan alati olla veel täpsem, selgem ja tähelepanelikum partner oma hobusele.

Ja ma ei ole ideaalne! Olen kõigest inimene oma tugevate ja nõrkade külgedega! Teen palju vigu ja kui hästi läheb, siis õpin nendest kohe, kui ei, siis teen sama viga veel ja veel, kuni õppetund käes!

Ja mis mulle kõige rohkem meeldib… nendel treeningutel pole vaja võistelda mitte kellegagi peale iseenda, olemaks parim iseendast oma hobuse silmis! Rosetist olulisem on võita oma hobuse süda!

Ja teekond jätkub…