Fortunata

Fortunata

21.02.2010 sündinud Poola poolvereline mära, kõrb leopard

Sündinud Poolas, edasi liikunud Saksamaale ja siis Eestisse. Meie teed kohtusid 2019 aastal, kui mind paluti teda treenima ja ette valmistama lootuses, et omaniku lapsed saaksid temaga toredasti aega veeta ja ratsutada.

Fortu endised omanikud juba teadsid, et ta oli keerulisema iseloomuga, kuid tegid kõik, et Fortu oleks õnnelik. Ja tõesti, juba esimesel korral, kui teda treenima läksin, sain aru, et selle hobuse käest ei ´võta ´ midagi, vaid ilma sügava kontakti ja temapoolse soovita saab sealt ainult pukitamist, pööritavaid silmi ja võibolla ka hambaid. Kui ta sadulat nägi, siis praktiliselt tuli sellele kallale.Juba esimesel korral, kui teda treenima läksin ja ta mind peaaegu ära sõi, armusin temasse lootusetult.

Üsna kohe pidin ka pererahvale ütlema, et mina sellest hobusest lastehobust välja voolida ei suuda.

Hiljem kingiti ta mulle. Tehes põhjalikud terviseuuringud, selgus, et tal olid mao polüoorses osas haavandid, samuti olid tal kõikide kapjade päkad madalad (underrun heel). Aitan teda paranemisel nii hästi kui suudan. Unistuse, et temast mulle ratsahobune saab, olen maha matnud. Aeg näitab, kuhu meie tee meid viib 🙂